Domy pasywne
   ...
» więcej
» Wiązary dachowe

Wiązary dachowe na płytki kolczaste

 

Płytki kolczaste to innowacyjny i uniwersalny łącznik do drewna. Gwarantuje on spojenie konstrukcji drewnianych w sposób solidny i wytrzymały. Dzięki tym właściwościom płytki kolczaste znalazły zastosowanie w budownictwie do łączenia więzarów dachowych oraz budowy domów szkieletowych.

Konstrukcje wykonywane są nie na budowie, ale „pod dachem”. Wycięte elementy są łączone w całość przez wprasowanie w węzły odpowiednich płytek.

Operacje są wykonywane na specjalnych szablonach gwarantujących dokładność i pełną powtarzalność wymiarów. Komplet wiązarów elementów konstrukcji przewożony jest na plac budowy i tam montowany w całość – dom jednorodzinny zajmuje średnio 1-2dni.
Podstawowa zaleta systemu to obniżenie kosztów, w porównaniu z konstrukcjami stalowymi ok.40-50% oszczędności.

Duże oszczędności przynosi stosowanie dolnego pasa jako konstrukcji stropu (zarówno w konstrukcjach poddaszy użytkowych jak i nieużytkowych) przez co można wyeliminować kosztowny strop betonowy.

Jeśli Państwa projekt domu zawiera więźbę w innym systemie możemy wykonać projekt więźby wraz z obliczeniami, kosztorysem i wykonaniem.

Zapraszamy do współpracy.

Copyright © 2013 STOLHURTEX